Internet „złoty środek” przekazu informacji oraz komunikacji
między ludźmi. Internet nie zwykle wzbogacił i usprawnił
możliwości komunikowania się między osobami i wywarł
wielki wpływ na współczesny biznes... w Internecie.

Biznes w Internecie - Programy Partnerskie i MLM

Chcesz mieć lepsze życie, więcej czasu i więcej pieniędzy? Jedną z dróg, która może Cię do tego wszystkiego zaprowadzić jest budowanie biznesu w Internecie z podkreśleniem MLM.

Internet daje dziś duże możliwości na pracę i biznes internetowy nawet początkującym internautom, z kolei rynek pracy boryka się z dużym, ale problemem bezrobocia. Etat jest trudno osiągalny, a jeśli nawet to za niewielkie wynagrodzenie nieadekwatne do nakładu pracy, które dodatkowo nie gwarantuje odpowiedniego zabezpieczenia na przyszłość. Duże koszty zatrudnienia pracownika powodują, że pracodawcy niechętnie zatrudniają nowe osoby na umowę o pracę. Mile widziani są pracownicy, którzy mają własną działalność lub decydują się na pracę na gorszych warunkach czyli umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Prawda jest taka, że nawet i taką pracę bywa trudno zdobyć. Czasami jedynym wyjściem pozostaje założenie działalności gospodarczej lub praca na zasadach freelancera, czyli wolnego strzelca. Narzekasz na pracę, szefa, przemęczenie, życie od wypłaty do wypłaty - to nie dla Ciebie? Proponuję Ci podjąć wyzwanie jakim jest prowadzenie biznesu online.
Praca w internecie nie jest pomysłem rodem z science fiction, ale gwarantuje realne pieniądze i nieograniczone możliwości zarobkowe. Najmłodsi polscy milionerzy znajdują swoją szansę w biznesie internetowym, e-biznesie.

Własna strona www, po co?

Internet jest globalną siecią, która oferuje każdemu z jej użytkowników wiele możliwości zarobienia niezłych pieniędzy lub dorobienia sobie do pensji. Wystarczy tak naprawdę tylko chcieć i mieć odrobinę podstawowej wiedzy o tego rodzaju pracy. Czasem, owszem należy też zainwestować, ale niewielka inwestycja na pewno się opłaci.
Po pierwsze jest takie powiedzenie, że nie istniejemy, jeśli nie mamy własnej strony internetowej. Strona www to podstawa. Dzięki stronie internetowej potencjalni pracodawcy mogą się o nas dowiedzieć, dzięki niej pokazujemy też, że jesteśmy jak najbardziej wiarygodni. Na swojej stronie internetowej możemy też zarabiać. Jeśli mamy na nią odpowiednio dużo wejść, to możemy zwrócić się na przykład do firm z propozycją umieszczania ich banerów reklamowych. Można też zacząć zarabiać na metodzie pay per click, dzięki darmowemu programowi Google AdSense. Będą to może niewielkie zyski, ale na początek warto spróbować. Można też zostać freelancerem i zarabiać na przykład na pisaniu. Kolejnym pomysłem na zarabianie w sieci są programy partnerskie, zwane w skrócie PP. Największe możliwości daje marketing internetowy i wielopoziomowy MLM. Tu także można wykorzystać własną stronę internetową.

Autoresponder i mailing

W dobie Internetu, kiedy sieć globalna rozwija się tak dynamicznie i nie służy już tylko i wyłącznie do wyszukiwania niezbędnych informacji, lecz jest potężnym narzędziem do zarabiania pieniędzy, gdzie każda firma lub osoba prywatna zmuszona jest aktywnie działać w zakresie marketingu internetowego. Mailing, jest jedną z najbardziej popularnych i najskuteczniejszych form reklamy. Jednak, aby ta forma marketingu była faktycznie efektywna, konieczne jest stworzenie własnej bazy mailingowej oraz jej aktywna obsługa. Jednocześnie, aby obsłużyć tysiące maili i dostarczyć treść, która zaciekawi osoby będące właścicielami skrzynek pocztowych, konieczne jest posiadanie autorespondera. Jest to oprogramowanie, które musisz mieć jeśli chcesz działać aktywnie w marketingu internetowym. Posiadanie własnej bazy mailingowej to podstawa, budowanie jej, rozwijanie, a następnie filtrowanie jest podstawą pozytywnego działania w tym zakresie. Autoresponder zaś potrafi robić to wszystko automatycznie, jest bowiem programem zasadniczo bezobsługowym. Autoresponder to dodatkowa opcja w programach pocztowych lub też samodzielnie działający system, którego celem jest nie tylko automatyczne odpowiadanie rozmówcy, ale także pełna obsługa dotychczasowych oraz potencjalnych klientów. Oprogramowanie to, przy odpowiedniej konfiguracji, jest w stanie obsługiwać klientów, filtrować kontakty w postaci adresów e-mail, przesyłać nowe oferty, cenniki, a także promocje związane z naszą działalnością. Dodatkowo autoresponder często wykorzystywany jest jako program, który pyta o zgodę na przesłanie oferty. Na rynku dostępnych jest już kilkanaście tego typu systemów, wśród nich są darmowe, takie jak FreeBot lub FreshMail z darmową, ograniczoną ilością miesięczną e-maili, oraz w pełni komercyjne, potrafiące przerobić w szybkim czasie tysiące e-maili, wysyłanych na tysiące skrzynek pocztowych. Jednym z najpopularniejszych jest oczywiście GetResponse.

Programy Partnerskie (PP)

Program partnerski jest jedną z ciekawszych form marketingu internetowego i staje się powoli coraz bardziej popularny. Jeśli mamy własną stronę internetową, możemy skorzystać z tego sposobu zarabiania pieniędzy w sieci. Organizatorem programu partnerskiego jest zazwyczaj sklep internetowy lub jakaś konkretna firma, która chce sprzedać dany produkt o wysokiej jakości, ale do tego, by sprzedaż była efektywna, potrzebny jest bardzo dobry sposób na dotarcie i pozyskanie klienta. Współczesny klient jest coraz bardziej wybredny, na rynku jest też mnóstwo różnych produktów i przekonanie kogoś do kupna nowości lub produktów mało znanej firmy wcale nie jest takie łatwe. Jednym ze sposobów są polecenia. Jeśli będziesz partnerem danej firmy i polecisz ją swoim znajomym, firma prawdopodobnie tym sposobem zyska klientów. Ty - w oczach znajomych lub swoich partnerów jesteś osobą wiarygodną i Tobie szybciej zaufają niż nieznanej firmie lub produktowi. Jeśli więc na Twojej stronie internetowej znajdzie się odpowiednia reklama, która będzie przekierowywała potencjalnych klientów na stronę Twojego partnera i dzięki temu zwiększy się sprzedaż - Ty będziesz miał odpowiedni zysk prowizyjny. W programach partnerskich można zarobić do 25% (czasem więcej) ceny sprzedanego produktu lub usługi. PP jest sposobem na zarobek pasywny - nic nie robisz, poza umieszczeniem odpowiedniej reklamy na Twojej stronie - a pieniądze same płyną do Twojej kieszeni. Swój zarobek w PP można też zwiększyć poprzez pozyskiwanie partnerów do programu. Wtedy ich zysk stanie się również Twoim zyskiem.

Udział w programie partnerskim to jeden ze sposobów na zarabianie w sieci. Innym często powiązanym z PP, dającym większe możliwości zwykle z drobnej inwestycji - każdy biznes wymaga wkładu własnego - jest biznes oparty na marketingu sieciowym czyli MLM.

Multi Level Marketing (MLM)

MLM czyli Multi Level Marketing, zwany jest również marketingiem wielopoziomowym, marketingiem sieciowym lub ogólnie marketingiem internetowym.
Jest to jedna z metod sprzedaży, która przybyła do nas z USA. Według założeń Światowej Federacji Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA) warto postawić na sprzedaż bezpośrednią. Ten sposób dystrybucji towarów i usług ma przed sobą przyszłość i czeka go olbrzymim rozwój. Wiedzą o tym mieszkańcy obu Ameryk, gdzie w USA 75% ludności dokonuje zakupów poprzez ten kanał dystrybucji. Wartość sprzedaży za pomocą MLM w USA szacuje się na około 30 mld USD. Na całym świecie marketingiem sieciowym zajmuje się około 88 mln ludzi. A teraz słów kilka o samym MLM, którego nie wolno mylić z żadną nielegalną piramidą, choć nie ma co ukrywać, na pierwszy rzut oka jest do niej podobny. Praca w MLM to interesujący pomysł na własny biznes. Nie jest to praca łatwa, wymaga dużego samozaparcia i samodyscypliny, ale z czasem przynosi wymierne efekty. I co ciekawe, nie wymaga dużych nakładów finansowych. Inwestycja w ten biznes może wynieść 0 złotych lub góra kilkaset. MLM polega na tym, że od danej firmy nabywamy produkt po cenach hurtowych z jednoczesnym prawem odsprzedania go innym klientom. Na produkt nakładamy odpowiednią marżę lub otrzymujemy prowizję, która jest naszym zarobkiem. Gdy sprzedajemy dużo, otrzymujemy dodatkowe wynagrodzenie - są to najczęściej udziały w obrotach firmy, nagrody itp. Zazwyczaj jest też tak, że ze sprzedawcy możemy stać się menadżerem wyższego szczebla, na którego pracuje grupa ludzi. Ci ludzie, to osoby przez nas zwerbowane, które tak jak my sprzedają produkt poleconej firmy. Wtedy mamy dochód ze sprzedaży bezpośredniej jak i ze sprzedaży dokonanej przez nasz zespół (dochód pasywny). W MLM prowizja lub odsetki od obrotu są wynagrodzeniem za sprzedaż określonych produktów i jest to jedna z najważniejszych części takiego systemu. Poza tym firmy organizują szkolenia, spotkania, pomagają w rozwoju i motywują odpowiednio do pracy w ich szeregach.

Jak wykorzystać Internet w biznesie MLM?
Jeśli mamy swoją własną stronę internetową, to skorzystajmy z niej. Reklamujmy produkty. Po drugie postawmy na media społecznościowe. Social marketing na Facebooku bardzo się opłaca, generuje klientów i zainteresowanie tematem. Trzeba więc stworzyć fanpage. Zadziała on podobnie jak blogi, na których możemy nie tylko umieszczać informacje o produktach, ale i o samym funkcjonowaniu MLM na przykład w formie płatnych poradników czy e-booków. Ważne jest stworzenie własnej listy mailingowej do klientów, by w ten sposób zbudować swój wewnętrzny rynek. Stargetowana lista adresowa jest bardzo wartościowa i stanowi klucz do sukcesu. Posiadając własną stronę musisz zadbać o generowanie ruchu, dla wielu jest to najtrudniejsze zadanie w biznesie. Co ważne, nie musisz wszystkiego budować samodzielnie, poniewż są już dziś gotowe narzędzia (GetAll) służące do budowania twojego biznesu. Jest też cały system wsparcia biznesu w internecie (Servaq) przygotowany dla ciebie. Jednym słowem, sprzedaż w MLM niekoniecznie oznacza bieganie od klienta do klienta. W MLM można zarabiać także przez Internet i co więcej dziś w nowoczesnym MLM nie musisz nawet sprzedawać, aby odnieść sukces.

Zagrożenia

Każdy biznes to także zagrożenia. Nawet biznes w Internecie. Zawsze więc warto się zastanowić, czy chcemy daną pracę wykonywać, czy będziemy mieć dosyć wytrwałości, by budować odpowiednią sieć kanałów sprzedaży, poleceń, czy zaproszeń do biznesu, czy nie zrazimy się brakiem szybkiego sukcesu. Trzeba wiedzieć, że sukces i osiągnięcie celu wymaga czasu. Zacznij już dziś od wyznaczenia swojego celu i zapisz go na kartce papieru.

"Nigdy nie rezygnuj z celu... tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu.
Czas i tak upłynie."

Z życzeniami sukcesów
DbM Partner / Malina