Internet „złoty środek” przekazu informacji oraz komunikacji
między ludźmi. Internet nie zwykle wzbogacił i usprawnił
możliwości komunikowania się między osobami i wywarł
wielki wpływ na współczesny biznes... w Internecie.

Optymalizacja i pozycjonowanie


Optymalizacja - Number One, czyli bądź Numer 1

1. Optymalizacja treści strony to pierwszy krok do wysokiej pozycji strony w wyszukiwarkach internetowych dla wybranych fraz i słów kluczowych, innymi słowy do popularności naszej strony i korzyści, które możemy tutaj osiągnąć. Treść musi być unikalna, wówczas często wystarczy tylko dobra optymalizacja, aby wypozycjonować stronę na niszowe frazy bez większego nakładu finansowego.
2. Optymalizacja znaczników META (Meta Tags), z których najważniejszym jest title. Nie tylko title i obecnie mniej istotne description, keywords strony mają znaczenie. Ważna jest nazwa domeny, w której warto użyć słów kluczowych, np. www.numerjeden.pl. W katalogu głównym można umieścić dodatkowo plik robots.txt informujący boty wyszukiwarek, do których stron mają dostęp.
3. Przy budowie strony zwróć uwagę na Heading Tags czyli tagi od <h1> do <h6>, w których powinny znaleźć się Twoje słowa kluczowe. Chcąc bardziej uwidocznić pewne wyrazy lub zdania na swojej stronie używaj tagów <b>, <i>, <u> i innych o podobnym znaczeniu. Budując stroną dynamiczną koniecznie wykonaj mapę strony i mapę dla wyszukiwarek w xml (kanał RSS).
4. Na stronie stosuj przyjazne adresy, ma to coraz mniejsze znaczenia, ale ciągle ma. Pamiętaj o atrybutach dla ważnych tagów, z których zbudowana jest Twoja strona, np. tag <img...> i atrybut tagu alt="slowa kluczowe", tag <a...> i atrybut tagu title="slowa kluczowe", bo często się o nich zapomina, a mają swoją wagę.
5. Zakładając, że kod strony jest już zoptymalizowany chcąc wypozycjonować stronę pod wybrane słowa, musisz postarać się o jak największą ilość linków z Anchor Text prowadzących do strony z tymi słowami lub tylko jednym wybranym słowem. Musisz zwrócić uwagę, że dobre pozycje mają strony, do których prowadzą dobre linki z innych stron. Istnieją informacje, że Google potrafi założyć filtr na linki jeśli jest dużo (zadużo) takich samych linków, o tym samym Anchor Text.

Część techniczna optymalizacji strony może zależeć głównie od projektanta (webmastera) tworzącego stronę internetową, jednakże przy optymalizacji treści strony najważniejsza jest sama treść strony internetowej. Często bywa tak, że dobrze napisana, przede wszystkim unikalna treść strony pozycjonuje się bardzo dobrze, bez wielkiego podkreślania słów kluczowych, natomiast strony o słabej treści nie sposób wypozycjonować chociażby projektant dołożył wszelkich, nie obliczalnych starań.

Źródło, czyli kod strony

Wspomnianą i ważną sprawą w optymalizacji i pozycjonowaniu jest kod strony (źródło). Będąc przy źródle, musimy pamiętać, że ważne jest, by dobrze opisać stronę w znacznikach META. Optyk - wybiera z treści strony najważniejsze słowa kluczowe i zdania, generuje Meta Tags, które można umieścić na swojej stronie. Następnie należy usunąć wszelkie błędy składniowe itp. Narzędzia pomocne w sprawdzeniu źródła udostępnia organizacja W3C. Są to darmowe, świetne narzędzia dostępne pod adresem: validator.w3.org. Dla dokumentu HTML i XHTML W3C (X)HTML, dla stylu CSS W3C CSS.

Pozycjonowanie

Narzędzia online - przydatne narzędzia znajdują się na Linkvendor, MyPageRank, więcej narzędzi analizy strony internetowej: MajesticSEO, Rapid Search, Yahoo, Backlinkwatch, ITOols, IWebTool, Host-Tracker.
Pingowanie - służy indeksowaniu nowych stron pojawiających się w sieci. Polega m.in. na zgłoszeniu strony do wyszukiwarek, dodatkowo można stosować przyspieszacze indeksacji stron - Ping.in, PingDevice, PingoMatic.
Katalogowanie - żeby nasza zoptymalizowana strona była widoczna w sieci, muszą prowadzić do niej linki. Najprostszym sposobem zdobycia linków przychodzących jest dodawanie swojej strony do katalogów, oto Lista katalogów. Należy pamiętać, żeby zachować umiar. Jego brak może skutkować założeniem filtra i zbanowaniem przez Google. Rozsądną ilością dodawanych wpisów jest 10-15 dziennie.
Dodając wpis strony do katalogów podobnie jak przy optymalizacji treści strony stosuj unikalny opis. Narzędzie sprawdzające unikalność opisu znajduje się np. na stronie Dustball.com - Plagiarism checker, Plagiarism checker, CopyScape.
Aby usprawnić proces katalogowania lub preclowania korzystaj ze słownika synonimów i mikserów: Mieszacz, Mix, Mieszarka, Ksiegapozycjonera, Blackpress - Mieszarka.
Page Rank - wskaźnik jakości sprawdzisz tutaj, albo Ranking - Page Rank, PageRankTester, PageRank Webexperior. Możesz też sprawdzić przewidywany Page Rank na Webstrony.
Narzędzie propozycji słów kluczowych, które może podsunąć nowe pomysły na ciekawe słowa kluczowe znajduje się na Adwords Google.

Cały proces optymalizacji i pozycjonowania opiera się na słowach kluczowych naszej strony. Wiedzmy, że sztuczne i nienaturalne zwiększanie ilości słów kluczowych powoduje odwrotny efekt do zamierzonego.

Pamiętajmy, że treści umieszczone na stronie powinny być wartościowe.

SeoPilot
Seomatik.pl

Link Me | LiveLink | ProLink | SEO Pomagier | Dodawarka do katalogów