DbM
  • DbM
  • DbM
  • DbM
  • DbM

UDT pytania i odpowiedzi - Egzamin na wózki widłowe

Pytania UDT na egzamin wózki widłowe 2020

Egzamin UDT na wózki widłowe składa się z dwóch części, pierwszej teoretycznej i drugiej praktycznej. Dobre przygotowanie to podstawa, aby zdać egzamin na operatora wózków widłowych. Po pierwsze musisz zaliczyć teorię, tylko wówczas przejdziesz do drugiego etapu, czyli jazdy. Zobacz pytania i sprawdź ile potrafisz. Za pomocą materiałów znajdujących na stronie opanujesz część pisemną egzaminu bezbłędnie.

Warto wziąć udział kursie przygotowawczym do egzaminu. Na szkoleniach omawiane są szczegółowo wszystkie zagadnienia występujące w pytaniach, realizowana jest też część praktyczna nauki jazdy wózkiem widłowym. Kurs na operatora wózków widłowych jest czasochłonny, dlatego warto jest dobrze się przygotować, aby nie tracić cennego czasu. Nie bez powodu kursanci najczęściej obawiają się testu pisemnego przed komisją UDT sądząc, że część praktyczna jest łatwiejsza.

Zasady egzaminu są proste, należy odpowiedzieć prawidłowo na 11 z 15 pytań. Test jest jednokrotnego wyboru, na rozwiązanie jest 30 minut.

Poniżej znajdują się pliki do nauki. W plikach prezentowane jest 15 przykładowych pytań i odpowiedzi na 245 i 276 wszystkich pytań, które sprawią, że będziesz mógł lepiej przygotować się do egzaminu. Liczba pytań zależy od kategorii uprawnień na wózki widłowe. Kategoria zwykła (wózki podnośnikowe) i kategoria wyższa (wózki specjalizowane) to dodatkowe 31 pytań w większości bardziej skomplikowanych diagramów maksymalnych obciążeń.

Bardzo ważną rolę na teście pisemnym odgrywają prawidłowo zaznaczone odpowiedzi na pytania dotyczące diagramów obciążeń wózków podnośnikowych. Pobierz pliki i sprawdź swoją wiedzę, zobacz czy na pewno rozumiesz diagramy obciążeń. Jest to niezwykle ważne dla Twojego bezpieczeństwo oraz w osób pracujących w Twoim otoczeniu.

PYTANIA I ODPOWIEDZI NA EGZAMIN UDT:

  1. Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (plik.pdf)
  2. Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (plik.pdf)

Jeśli interesuje Cię pełna wersja odpowiedzi na wszystkie pytania możesz pobrać ją poniżej. Pełna wersja to prawidłowe odpowiedzi na 276 pytań.

Pełna wersja: UDT Pytania i odpowiedzi

Waga: 4102 KB / 4 MB (.zip); cena: 29,00

Plik należy rozpakować na komputerze.

Kup teraz

Jak zdać egzamin UDT na wózki widłowe?

Egzamin UDTNajważniejsza na egzaminie jest część pisemna, egzaminatorzy wychodzą z założenia, że jeździć nauczysz się w pracy, ale wiedzę dla bezpieczeństwa wszystkich musisz posiadać. Teoretycznie można samemu złożyć wniosek o egzamin do UDT (bez kursu), ale nawet kiedy zdamy część pisemną pozostaje część praktyczna i tutaj samodzielnie nie wiele można zrobić, ponieważ UDT nie udostępnia miejsca na przeprowadzenie egzaminu praktycznego. Bez firmy szkoleniowej musiał byś sam zorganizować sobie plac i wózek do egzaminu co jest zwykle nie możliwe, dlatego potrzebujesz firmy szkoleniowej, która zajmie się nie tylko wypisaniem certyfikatu o ukończeniu kursu, ale całym procesem od składania wniosku do UDT po egzamin końcowy.

Zrobiłeś uprawnienia na wózki widłowe za granicą? Przepisanie uprawnień zagranicznych jest trudne, wszystkie takie wnioski są odsyłane do centrali w Warszawie, stamtąd idzie wniosek za granicę, z zagranicy muszą potwierdzić prawdziwość posiadanych uprawnień itd. i koszt takiego procesu przepisania uprawnień na zwykły wózek razem z tłumaczeniem jest wyższy od kursu w firmie szkoleniowej.

Najlepsza droga do uprawnień na operatora wózków widłowych to zapisać się na praktyczny Kurs UDT i nauczyć teorii, czyli pytań, aby zaliczyć część pisemną. Kiedy napiszesz test, przejdziesz do części drugiej, a jazda jest już z górki (na wykupionym kursie szkoleniowym na wózki widłowe część praktyczną zalicza niemal każdy)... Teraz pozostało tylko poczekać około miesiąca czasu na „dowód” operatora wózków widłowych.