DbM
  • DbM
  • DbM
  • DbM
  • DbM

UDT Pytania Egzaminacyjne na Wózki Widłowe - Testy UDT

Jak zdobyć Uprawnienia UDT na wózki widłowe w kilka dni, albo krócej? Odpowiedzi na pytania egzaminacyjne.

Uprawnienia UDT na wózki widłowe określają kwalifikacje osób w zakresie obsługi urządzeń transportu bliskiego. Zaświadczenia kwalifikacyjne wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego mają na celu potwierdzenie znajomości warunków technicznych dozoru technicznego, znajomości przepisów prawnych oraz norm, jak również udokumentowanie umiejętność praktycznego wykonywania czynności w zakresie obsługi urządzeń podlegających dozorowi technicznemu.

Jak przygotować się do egzaminu na wózki widłowe i zdobyć uprawnienia UDT?

Uprawnienia UDTUrząd Dozoru Technicznego (UDT) zajmuje się kontrolowaniem urządzeń oraz przygotowaniem szkoleń i sprawdzaniem wiedzy osób ubiegających się o uzyskanie zaświadczeń związanych z działalnością dozoru technicznego. Szkolenia, czyli kursy organizowane są z pomocą ośrodków szkoleniowych, natomiast do egzaminu wyznaczona zostaje komisja, która sprawdza kompetencje oraz wiedzę teoretyczną i praktyczną osób zainteresowanych m.in. obsługą Urządzenia Transportu Bliskiego. Kwalifikacje nazywane „Uprawnieniami UDT” można zdobyć przystępując do kursu, a następnie do egzaminu przed Komisją UDT.

Egzamin UDT na wózki widłowe składa się z dwóch części, pierwszej teoretycznej i drugiej praktycznej. Po pierwsze należy napisać z wynikiem pozytywnym pisemny test, tylko wówczas przejdziesz do drugiego etapu, czyli jazdy. Bardzo ważną rolę na teście pisemnym odgrywają prawidłowo zaznaczone odpowiedzi na pytania dotyczące diagramów obciążeń wózków podnośnikowych - odpowiedzi takie znajdziesz w pliku znajdującym się poniżej. Jest to niezwykle ważne dla bezpieczeństwa Twojego oraz osób pracujących w Twoim otoczeniu.

Poznaj pytania i sprawdź swoją wiedzę oraz czy na pewno rozumiesz diagramy obciążeń. W ten sposób z pomocą opracowanych materiałów znajdujących na stronie opanujesz część pisemną egzaminu bezbłędnie.

Nie czekaj

Inwestycja w siebie, na której zyskasz!

W niepewnych czasach na rynku pracy jeszcze bardziej liczą się kwalifikacje. By zdobyć lepszą pracę i więcej zarabiać, zainwestowałeś niemałe pieniądze i czas w kurs operatora wózka widłowego.
Żeby otrzymać uprawnienia, musisz wykonać ostatni krok – zdać egzamin. Część praktyczna zapewne nie sprawi Ci problemu. W większości ośrodków szkoleniowych to zwykła formalność.

Ale zanim do niej dojdzie, musisz przejść część teoretyczną, czyli Test UDT składający się z 15 pytań. Na jego rozwiązanie masz 30 minut. Niby sporo, ale w stresie czas upływa jakby szybciej...
Możesz zrobić tylko cztery błędy. W przeciwnym razie czeka Cię poprawka, czyli wydatek kolejnych 200 zł i ponowne nerwy...

Na szczęście możesz tego uniknąć. Jak?

Kupując plik z odpowiedziami na pytania do egzaminu UDT na operatora wózka widłowego kategorii I oraz II. On pomoże Ci ugruntować wiedzę z kursu i zdać egzamin.

Zawarte w nim odpowiedzi uwzględniają aktualne przepisy i uwarunkowania UDT dla uprawnień na wózki widłowe z obu kategorii. Dokument powstał na bazie szkoleń prowadzonych przez ośrodek cieszący się największą zdawalnością egzaminu UDT na Śląsku.

Pytania na egzaminie UDT nie zmieniały się na przestrzeni całego roku. Będą aktualne jeszcze przez długi czas. Po zapoznaniu się z rozwiązaniami testów będziesz wiedzieć, czego się spodziewać. Nic Cię nie zaskoczy.

Cena pliku to tylko 2-3% wydatków, które do tej pory poniosłeś w związku ze zdobyciem uprawnień. Kupując go, niczym nie ryzykujesz, a możesz tylko zyskać.
To nie są puste słowa. W razie niepowodzenia na egzaminie otrzymasz zwrot pieniędzy!

Bezpieczeństwo transakcji (szyfrowane połączenie SSL) zapewnia popularny agregator płatności DotPay. System ten jest potwierdzeniem wiarygodności sprzedawcy. Plik otrzymasz na wskazany przez siebie w zamówieniu adres e-mail automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty.

Chcesz umocnić swoją pozycję na rynku pracy w niepewnych czasach? Myślisz o zmianie zajęcia, by jako operator wózka widłowego pracować lżej i jednocześnie zarabiać więcej?

Kliknij w przycisk poniżej i ściągnij plik z odpowiedziami na pytania, by lepiej przygotować się do egzaminu UDT!

Darmowy BONUS możesz pobrać » TUTAJ « zestaw 15 pytań z zaznaczonymi odpowiedziami do egzaminu. Chcesz otrzymać wszystkie 276 odpowiedzi na pytania, kliknij i pobierz plik poniżej.

Testy UDT na wózki widłowe: UDT Pytania i odpowiedzi

Waga (plik .zip): 4102 KB / 4 MB; Cena: 40,00 PLN / 29,00 PLN

Pobierz plik teraz

Testy UDT (wersja w pliku .pdf) to prawidłowe odpowiedzi na 245 pytań kategorii „niższej” oraz 31 pytań kategorii „wyższej”. Razem 276 odpowiedzi na pytania z testów do egzaminu na wózki widłowe w nowych kategoriach (dawniej II i III WJO oraz I WJO). Zawartość została spakowana w pliku .zip, który rozpakujesz do pliku .pdf darmowym programem WinRAR, WinZip lub AndroZip.

Na podstawie nowych, aktualnie obowiązujących przepisów (po dniu 1 czerwca 2019 r.) obowiązują dwie kategorie uprawnień do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych, nazywanych wózkami widłowymi.

Pytania na egzamin UDT w dwóch nowych kategoriach uprawnień obejmują:

  1. Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (dawniej II i III WJO)
  2. Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (dawniej I WJO uprawnienia specjalizowane).

Przed 1 czerwca 2019 r. wyróżnialiśmy 3 kategorie uprawnień: kat. I WJO obejmująca wózki specjalizowane oraz uprawnienia w dowolnej podkategorii, które upoważniały automatycznie do obsługi wózków z kat. II WJO i kat. III WJO. Obecnie wyróżniamy tylko dwie kategorie, tzw.: „niższą” (1) i „wyższą” (2).

Jak zdać egzamin UDT na wózki widłowe za pierwszym razem?

Egzamin UDTKurs na operatora wózków widłowych jest czasochłonny, dlatego wykaż cierpliwość, wytrwałość i przygotuj się do egzaminu: część pisemna opracowana jest powyżej, część praktyczną natomiast musisz wyćwiczyć. W tym celu najszybciej będzie wybrać dobry Kurs UDT. Na szkoleniach omawiane są zagadnienia występujące w pytaniach, realizowana jest też część praktyczna nauki jazdy wózkiem widłowym.

Nie bez powodu kursanci najczęściej obawiają się testu pisemnego przed Komisją UDT sądząc, że część praktyczna jest łatwiejsza.

Posłuchaj tego, pewien kursant napisał: „Jestem po kursie na wózki widłowe lecz problem jest taki, że oblałem egzamin teoretyczny (nie ja jeden opuszczałem zajęcia) i do jazdy nie zostałem dopuszczony. Generalnie pytania bardzo trudne, wiedziałem tylko kilka z zakresu podstawowego, ze specjalistycznego nie wiedziałem nic. Zapisałem się na egzamin powtórkowy, który będzie dopiero za miesiąc... Co zrobić?”

Pytania egzaminacyjne UDT nie należą do łatwych. Po zapytaniu jednego z lepszych ośrodków szkoleniowych o zdawalność egzaminu okazuje się, że pomimo lekcji szkoleniowych na grupę 20 osób praktycznie zawsze 1 do 5 osób nie zdaje testu. Takie osoby muszą wnieść stosowną opłatę, aby móc powtórzyć egzamin.
Nie dopuść do podobnej sytuacji! Pobierz Testy UDT na wózki widłowe, aby zdać egzamin i zdobyć uprawnienia.

Najważniejsza na egzaminie jest część pisemna, a materiały do opanowania znajdują się na tej stronie. Egzaminatorzy wychodzą z założenia, że jeździć nauczysz się w pracy, ale wiedzę dla bezpieczeństwa wszystkich musisz posiadać. Teoretycznie można samemu złożyć wniosek o egzamin do UDT (bez kursu), ale nawet kiedy zdamy część pisemną pozostaje część praktyczna i tutaj samodzielnie nie wiele można zrobić, ponieważ UDT nie udostępnia miejsca na przeprowadzenie egzaminu praktycznego. Bez firmy szkoleniowej musiałbyś sam zorganizować sobie plac i wózek do egzaminu co jest zwykle niemożliwe, dlatego potrzebujesz firmy szkoleniowej, która zajmie się nie tylko wypisaniem certyfikatu o ukończeniu kursu, ale całym procesem od składania wniosku do zakończenia szkolenia egzaminem UDT.

Zrobiłeś uprawnienia na wózki widłowe za granicą? Przepisanie uprawnień zagranicznych jest trudne, wszystkie takie wnioski są odsyłane do centrali w Warszawie, stamtąd idzie wniosek za granicę, z zagranicy muszą potwierdzić prawdziwość posiadanych uprawnień itd. i koszt takiego procesu przepisania uprawnień na zwykły wózek razem z tłumaczeniem jest wyższy od kursu w firmie szkoleniowej.

Zdałeś lub zdałaś egzamin na wózki widłowe z pomocą materiałów znajdujących się na stronie. Gratulacje! Podziel się swoją opinią, poleć materiały online i znajomym.