DbM
  • DbM
  • DbM
  • DbM
  • DbM

UDT Pytania Egzaminacyjne na Wózki Widłowe - Testy UDT 2020

Jak zdobyć Uprawnienia UDT na wózki widłowe w kilka dni, albo krócej? Odpowiedzi na pytania do egzaminu UDT.

Uprawnienia UDT na wózki widłowe określają kwalifikacje osób w zakresie obsługi urządzeń transportu bliskiego. Zaświadczenia kwalifikacyjne wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego mają na celu potwierdzenie znajomości warunków technicznych dozoru technicznego, znajomości przepisów prawnych oraz norm, jak również udokumentowanie umiejętność praktycznego wykonywania czynności w zakresie obsługi urządzeń podlegających dozorowi technicznemu.

Jak zdobyć uprawnienia UDT?

Uprawnienia UDTUrząd Dozoru Technicznego (UDT) zajmuje się kontrolowaniem urządzeń oraz przygotowaniem szkoleń i sprawdzaniem wiedzy osób ubiegających się o uzyskanie zaświadczeń związanych z działalnością dozoru technicznego. Szkolenia, czyli kursy organizowane są z pomocą ośrodków szkoleniowych, natomiast do egzaminu wyznaczona zostaje komisja, która sprawdza kompetencje oraz wiedzę teoretyczną i praktyczną osób zainteresowanych m.in. obsługą Urządzenia Transportu Bliskiego. Kwalifikacje nazywane „Uprawnieniami UDT” można zdobyć przystępując do kursu, a następnie do egzaminu przed Komisją UDT.

Egzamin UDT na wózki widłowe składa się z dwóch części, pierwszej teoretycznej i drugiej praktycznej. Po pierwsze należy napisać pozytywnie test, tylko wówczas przejdziemy do drugiego etapu, czyli jazdy. Bardzo ważną rolę na teście pisemnym odgrywają prawidłowo zaznaczone odpowiedzi na pytania dotyczące diagramów obciążeń wózków podnośnikowych. Jest to niezwykle ważne dla Twojego bezpieczeństwo oraz osób pracujących w Twoim otoczeniu.

Pobierz plik, zobacz pytania i sprawdź swoją wiedzę oraz czy na pewno rozumiesz diagramy obciążeń. W ten sposób z pomocą opracowanych materiałów znajdujących na stronie opanujesz część pisemną egzaminu bezbłędnie. Zasady egzaminu są proste, należy odpowiedzieć prawidłowo na 11 z 15 pytań. Test jest jednokrotnego wyboru, na rozwiązanie jest 30 minut.

PYTANIA NA EGZAMIN UDT (od roku 2019 wprowadzono nowe przepisy i dwie kategorie uprawnień):

  1. Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (plik.pdf)
  2. Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem (plik.pdf)

Testy UDT 2020 na wózki widłowe / wersja w pliku PDF: UDT Pytania i odpowiedzi

Plik .zip, który rozpakujesz do pliku .pdf; Waga: 4102 KB / 4 MB; Cena: 29,00

Pobierz plik

Kliknij w przycisk "Pobierz plik" i dokonaj płatności. Po zaksięgowaniu płatności otrzymasz potwierdzenie zamówienia oraz plik "UDT Pytania i odpowiedzi" w załączniku na wskazany w transakcji adres e-mail.
Wersja w pliku PDF to: prawidłowe odpowiedzi na 245 pytań z kategorii pierwszej oraz kategoria druga - uprawnienia specjalizowane - dodatkowe 31 pytań. Razem 276 odpowiedzi na pytania opracowanych testów do egzaminu na wózki widłowe w obu powyższych kategoriach (spakowany w pliku.zip, który rozpakujesz do pliku.pdf popularnym darmowym programem WinRAR, WinZip lub AndroZip na smartfonie).

Jak zdać egzamin UDT na wózki widłowe za pierwszym razem?

Egzamin UDTKurs na operatora wózków widłowych jest czasochłonny, dlatego wykaż cierpliwość, wytrwałość i przygotuj się do egzaminu: część pisemna opracowana jest powyżej, część praktyczną natomiast musisz wyćwiczyć. W tym celu najszybciej będzie wybrać dobry Kurs UDT. Na szkoleniach omawiane są zagadnienia występujące w pytaniach, realizowana jest też część praktyczna nauki jazdy wózkiem widłowym.

Nie bez powodu kursanci najczęściej obawiają się testu pisemnego przed Komisją UDT sądząc, że część praktyczna jest łatwiejsza.

Posłuchaj tego, pewien kursant napisał: „Jestem po kursie na wózki widłowe lecz problem jest taki, że oblałem egzamin teoretyczny (nie ja jeden opuszczałem zajęcia) i do jazdy nie zostałem dopuszczony. Generalnie pytania bardzo trudne, wiedziałem tylko kilka z zakresu podstawowego, ze specjalistycznego nie wiedziałem nic. Zapisałem się na egzamin powtórkowy, który będzie dopiero za miesiąc... Co zrobić?”

Pytania egzaminacyjne UDT nie należą do łatwych. Po zapytaniu jednego z lepszych ośrodków szkoleniowych o zdawalność egzaminu okazuje się, że pomimo lekcji szkoleniowych na grupę 20 osób praktycznie zawsze 1 do 5 osób nie zdaje testu. Takie osoby muszą wnieść stosowną opłatę, aby móc powtórzyć egzamin. Nie dopuść do podobnej sytuacji! Pobierz odpowiedzi na pytania, aby zdać egzamin i zdobyć uprawnienia.

Najważniejsza na egzaminie jest część pisemna - materiały do opanowania znajdują się na stronie - egzaminatorzy wychodzą z założenia, że jeździć nauczysz się w pracy, ale wiedzę dla bezpieczeństwa wszystkich musisz posiadać. Teoretycznie można samemu złożyć wniosek o egzamin do UDT (bez kursu), ale nawet kiedy zdamy część pisemną pozostaje część praktyczna i tutaj samodzielnie nie wiele można zrobić, ponieważ UDT nie udostępnia miejsca na przeprowadzenie egzaminu praktycznego. Bez firmy szkoleniowej musiałbyś sam zorganizować sobie plac i wózek do egzaminu co jest zwykle niemożliwe, dlatego potrzebujesz firmy szkoleniowej, która zajmie się nie tylko wypisaniem certyfikatu o ukończeniu kursu, ale całym procesem od składania wniosku do zakończenia szkolenia egzaminem UDT.

Zrobiłeś uprawnienia na wózki widłowe za granicą? Przepisanie uprawnień zagranicznych jest trudne, wszystkie takie wnioski są odsyłane do centrali w Warszawie, stamtąd idzie wniosek za granicę, z zagranicy muszą potwierdzić prawdziwość posiadanych uprawnień itd. i koszt takiego procesu przepisania uprawnień na zwykły wózek razem z tłumaczeniem jest wyższy od kursu w firmie szkoleniowej.

Zdałeś lub zdałaś egzamin na wózki widłowe z pomocą materiałów znajdujących się na tej stronie. Gratulacje! Pozostało już tylko poczekać około miesiąca czasu na zaświadczenie kwalifikacyjne.