DbM
  • DbM
  • DbM
  • DbM
  • DbM

DbM Framework PHP MVC Simple CMS - System zarządzania strony

System pozwala na utworzenie i prowadzenie strony prywatnej lub bloga, a także jego aktualizację i rozbudowę

System zarządzania strony internetowej oparty na silniku DbM Framework i wzorcu MVC. Służy do publikowania treści, ich modyfikowania i organizowania. Nie musisz tu posiadać zaawansowanej wiedzy programistycznej, ale powinienieś/powinnaś znać język HTML.

Model-View-Controller (MVC) to wzorzec architektoniczny, który oddziela aplikację na trzy główne komponenty logiczne: model, widok i kontroler. Każdy z tych komponentów jest zbudowany tak, aby obsługiwał określone aspekty programistyczne aplikacji. MVC to jedna z najczęściej używanych platform programistycznych zgodnych ze standardami branżowymi do tworzenia skalowalnych i rozszerzalnych projektów.

W dobrze zaprojektowanej aplikacji MVC teoretycznie kontrolery zawierają jedynie kilkadziesiąt linii kodu zaś modele są bardzo rozbudowane i zawierają setki linii kodu odpowiedzialnego za reprezentację danych.

W przypadku reprezetacji danych dość częstym nieporozumieniem jest pogląd, że komputery "liczą" a człowiek "myśli". Stąd czasem jeszcze nazywa się komputery maszynami cyfrowymi i często podkreśla, że pracują one w układzie dwójkowym, a więc przy pomocy zer i jedynek. Uznaje się, że nasze myślenie przebiega w zupełnie inny sposób, gdyż człowiek korzysta z intuicji (+- pomaga i zawodzi) i nie dokonuje obliczeń (?!). Ten częsty błąd wynika z pomylenia różnych poziomów rzeczywistości (różnego środowiska).

Aplikacja ma swoje fundamenty w dwóch różnych środowiskach, takich jak:

  1. production (or front end): strona upubliczniona dla zwykłego użytkownika,
  2. development (back end): strona udostępniająca funkcje administracyjne służące zarządzaniu aplikacją.

Poznaj prosty nie łatwy system zarządzania strony internetowej oraz różne punkty widzenia, w których nie ma co porównywać można tylko powiedzieć o różnicach.

Testowa wersja: DbM Framework v 1.0

Pobierz teraz

Uruchom szybki system zarządzania stroną.

Aplikacja jest funkcjonalną wersją testową (wersja beta, używana produkcyjnie, zobacz przykład zastosowania silnika DbM Framework). Pobierz, aby móc korzystać z aplikacji dla własnych potrzeby. Jeśli chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie aplikacji napisz do mnie.