DbM
  • DbM
  • DbM
  • DbM
  • DbM

Skrypty PHP - Skrypty na stronę

Tworzenie programu, programowanie, gotowe skrypty na stronę

Tworzenie programu komputerowego możliwe jest tylko w odpowiednim środowisku programistycznym. To znaczy, że aby tworzyć program potrzebne są... inne programy, technologia udostępnijąca programiście gotowe komponenty. Zastosowanie takich narzędzi nie zmienia bardzo ważnej rzeczy, mianowicie najważniejszą część programu programista musi wykonać "ręcznie" oraz z głową - maszyny, programy jak dotąd nie potrafią myśleć, a naturalnie myślenie jest podstawą programowania. Z kolei myślenie ma kolosalną przyszłość, aczkolwiek jak już ktoś powiedział myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak nie wielu ją podejmuje. Myśleć można na różne sposoby, myśleć jak programista, albo myśleć o wykorzystaniu programu, czy programisty dla osiągniecia zamierzonego celu - kresu świadomego działania.

Czym jest środowisko programistyczne? Jeśli potrzebne do programowania programy znajdują się w jednym pakiecie, mówimy wówczas o zintegrowanym środowisku programistycznym, tak zwanym IDE (ang. Integrated Development Environment). Rozwinięciem koncepcji IDE jest RAD (ang. Rapid Application Development) - jest to sposób programowania i technologia polegające na udostępnieniu programiście dużego zestawu gotowych komponentów. Chcąc programować musisz mieć świadomość, że bardziej zaawansowane narzędzia, zawsze wymagają większej wiedzy i umiejętności, aby się nimi posługiwać. Nauka programowania może trwać latami i przede wszystkim wymaga czasu, a ten jest droższy od pieniędzy, jest wszystkim co masz.

Czy myślałeś nad tym jak świeci żarówka? Z reguły nie zastanawiamy się nad podobnymi zagadnieniami, po prostu "klikamy" przełącznik i mamy światło. Na stronie znajdują się gotowe rozwiązania programistyczne, Skrypty PHP na stronę internetową, które wystarczy zainstalować, skonfigurować, aby działały dla Ciebie.

DotPayPayments - Skrypt płatności internetowych

DotPayPayments v 2.1

Skrypt PHP do obsługi płatności internetowych w systemie płatności DotPay. Umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności przez użytkowników strony (twoich klientów). Wyróżniającą skrypt funkcją jest możliwość automatycznego wysłania zamówienia (załącznika w postaci pliku) niezwłocznie po dokonaniu płatności na wskazany przez klienta adres e-mail.